logo 
aktuality
nas klub
clenove náš klub
kalendar
panenka
vecer
deti
louceni
fotogalerie
partneři
archiv
odkazy
©Web Design by
Mgr. Monika Průchová 


 
Společenský večer Podlesí 2023Společenský večer Podlesí 2023

Přátelé, kamarádi,

rok se sešel s rokem a tak vzhůru na Třemošnou,


Start ve 13.00 hod. 28.12.23 od penzionu U MUZEA Březové Hory cíl NA SAMOTĚ U LESA Orlov.


za KIWANIS klub Příbram - Sláva - Miloslav Hrabák
za KVH Příbram - Jirka Míka

Výstup na Třemošnou 2018 Loučení s prázdninami 2023
Charitativní odpoledne s Kiwanis panenkou
Putování 2019


Přátelé, kamarádi,
rok se sešel s rokem a tak vzhuru na Třemošnou,
Start v 13.00 hod. 30.12.22 od penzionu U MUZEA Březové Hory cíl NA SAMOTĚ U LESA Orlov.
za KIWANIS klub Příbram - Sláva - Miloslav Hrabák
za KVH Příbram - Jirka Míka

Putování po Brdech 2022

Loučení s prázdninami 2022


Dobrý den, vážení přátelé a příznivci KIWANIS klubu Příbram.
S politováním Vám musím oznámit, že dle nařízení VLÁDY ČESKÉ REPUBLIKY, tak jako v loni, se ruší charitativní kulturní akce:


18. SPOLEČENSKÝ VEČER KIWANIS KLUBU PŘÍBRAM,

který se měl konat v sobotu 12.3.2022 od 20 hodin v sále Pivovaru Staré Podlesí.


Kiwanis klub Příbram pořádá tuto akci na pomoc nemocným a postiženým dětem z regionu Příbram.


Kdo by chtěl přispět a tím i pomoct těmto dětem , jakoukoli částkou , může ji zaslat na účet
Kiwanis klubu Příbram : bankovní spojení 107-9240230287/0100
Předem děkuji za Vaši pomoc dětem.


Za KIWANIS klub Příbram
prezident Miloslav Hrabák

Pomáháme dětem pomáháme rádi.


Pozvánka

Pozvánka

na jubileiní 50. ročník dálkového a turistického pochoduZa brdským duchem Fabiánem"


na 50, 40, 30 a 15 km

Pořádá Odbor vysokohorské turistiky

KČT v Dobříši a KIWANIS klub Příbram


v sobotu dne 2. října 2021

Start je před dobříšskou sportovní halou od 7 do 9 hodin.

Cíl tamtéž od 11 do 17 hodin, kde každý obdrží suvenýr pochodu.

Trasy, jsou na turistické mapě „Okolí Prahy", 15, 30, 40 a 50km.

Nemusíte nutně chodit pěšky, můžete jet i na kole, cyklotrasy připraveny.

Vhodné jak pro děti a mládež, tak i pro dospělé milovníky brdské přírody.

Startovné se nevybírá!

Záštitu nad pochodem převzali: Firma HRABÁK MILOSLAV

KLEMPÍŘSKÉ A POKRÝVAČSKÉ PRÁCE,

KIWANIS klub Příbram

PŘÍBRAMSKÝ SERVIS

www.zpravypribram.cz

Loučení s prázdninami 2021

Průběžně sledujeme nařízení vlády v rámci Covid-19 a
přizpůsobíme pořádání Loučení s prázdninami 2021 aktuálním opatřením.

Taneční večer 2021
Loučení s prázdninami 2020

Taneční večer únor 2020


PF 2019

S kloboukem i bezSpolečenský večer
V letošním roce jsme uspořádali již 15.společenský večer. Zahájení předtančením malých mažoretek a tenečníků z tanečních škol. Všichni hosté odcházeli domů alespoň s jedním dárkem z kola štěstí, někteří ještě získávají ceny při slosování vstupenek.
Získané finance jsou rozděleny konkrétním potřebným dětem na nutné učební pomůcky či zdravotní pomůcky a na vánoční dárky dětem z Azylového domu v Příbrami.tremosnaSilvestrovský výstup na Třemošnou
Členové Kiwanis klubu Příbram společně se členy  KVH Příbram a KCT Dobříš jako tradičně podnikli předsilvestrovský výstup na Třemošnou (779 m.n.m)

Vánoce v azylovém domě

azylakI letos jsme finančním příspěvkem zpříjemnili vánoce dětem, které nalezly spolu s maminkami přechodný domov v Azylovém domě v Příbrami. Dárečky byly předávány 19.12.2017 na Vánoční besídce. Děti měly z nadílky velikou radost a vánoční atmosféru jsme si všichni zpříjemnili společným zpěvem vánočních koled a představením v podání dětí. foto

Tablet, vánoční dárek, který pomůže s výukou nejen Kubíkovi
tabletJakoubkovi, kterému osud nadělil mentální retardaci, epilepsii a atypický autismus, jsme už několikrát zaplatili hipoterapii. Tentokrát jsme se poradili s maminkou a paní učitelkou, která Kubíčka na ZŠ speciální a praktické v Příbrami učí. Rozhodli jsme se, že zakoupíme tablet, který pomůže ve výuce nejen jemu, ale i jeho spolužákům. Dárek jsme předali za přítomnosti rodičů Jakuba v ředitelně školy. foto

Sladké perníčky opět dělaly radost návštěvníků adventních trhů města Příbram

advent advent Po loňské úspěšné akci se Kiwanis klubg Příbram opět spojil se žáky a paní učitelkami ze ZŠ Školní Příbram. Ve škole děti napekly a nazdobily perníčky ve tvaru Kiwanis panenky. Náš klub je zabalil, připojil k nim vánoční přání a pozvání na náš tradiční společenský večer. Protože všechno nemusí být za peníze, tak žákyně partnerské školy toto malé sladké vánoční pohlazení rozdávaly lidem na adventních trzích města Příbram dne 6. 12. jen za hezký úsměv.
Jsou přeci Vánoce :-)

Kiwanis panenky dětem v příbramské nemocnici předal Vojtaano

     V den narozenin Kiwanis panenky Příbram navštívili členové našeho Kiwanis klubu dětské pacientky v ON Příbram. Letos jsme si s sebou vzali vzácného hosta, herce a muzikanta Vojtu Záveského alias Vojtaana. Dětem jsme do nemocnice přivezli dárkové balíčky, které pro malé pacienty připravila ZŠ Školní v Příbrami, se níž náš klub úzce spolupracuje. Děti v něm kromě Kiwanis panenky dostaly také fixy na vybarvování, knížku pohádek a kalendář na nový rok.
     
fotoVojta jim dárečky nejen předal, ale také si s nimi zazpíval několik jeho písniček. Po tomto improvizovaném koncertě se uskutečnila i malá autogramiáda, kdy si většina dětí nechala od něj svou panenku podepsat a samozřejmě se s populárním umělcem i vyfotily.
     Naší akce se zúčastnila i Jana Puklová, zakladatelka facebookové komunity Radost Příbramáčkům. Paní Puklová pravidelně pořádá sbírky, dobročinné dražby, aktivně spolupracuje s příbramským a sedlčanským azylovým domem. Tentokráte oslovila maminky a ty nadělily Kiwanis panence k narozeninám ozdobné háčkované kytičky.  
     „Některé děti se trochu styděly, ale já bych byl taky vykulený z tolika lidí, ale měly radost, některé víc, jiné spíš vnitřně, ale bylo to fajn. Jsem rád, že mě příbramský Kiwanis klub pozva,l a že jsem mohl dětem udělat radost, takovéhle pozvání se neodmítá,“ shrnul své pocity po svém vystoupení Vojtěch Záveský s tím, že hodlá ve spolupráci v příbramskou pobočkou Kiwanis klubu určitě pokračovat .  foto
článek v Příbramském deníku
zprávy Příbram
zprávy Příbram - předávání panenek


Návštěva guvernéra Ladislava Hrivkaguverner
Na Příbramsko zavítal guvernér Kiwanis internacional České a Slovenské republiky Ladislav Hrivko. Na dobříšském zámku se sešel s prezidentem Kiwanis klubu Příbram Miloslavem Hrabákem při sportovní a charitativní akci „Putování po Brdech“. Přivezl a osobně předal  jeden z 15 cyklokočárků, které chce věnovat rodinám s postiženými dětmi.

rozhovor s guvernérem

Putování po Brdech s dárkem pro Emičku
4. října uspořádal Odbor vysokohorské turistiky Klubu českých turistů v Dobříši ve spolupráci s naším klubem 46. ročník tradičního dálkového a turistického pochodu Putování po Brdech tentokrát "Za Karlem Čapkem do Strže". Start byl před dobříšskou sportovní halou, kde malí i velcí pochodníci obdrželi přesný popis tras pochodu v délce 15, 30, 40 a 50 km. Cíl putovemaání byl společný  - památník Karla Čapka ve Strži.
Toto sobotní Putování po Brdech v okolí Dobříše letos navíc i pomáhalo. Náš klub totiž pozvali na návštěvu česko-slovenského guvernéra Kiwanis International  Ladislava Hrivka, který zakoupil cyklokočárek pro Emičku z Dobříše. Nový kočárek usnadní život nejen malé Emičce, ale i jejím mamince Elišce Krásové například při nákupech ale třeba i při sportování, protože před porodem bývala aktivní kickboxerkou. Součástí předání byl i kulturní program s duchem brdských lesů Fabiánem, dobříšskými ochotníky nebo tanečním souborem Zářící ženy. 
videoreportáž
foto z akce

Loučení s prázdninami

louceniNáš klub ve spolupráci s Klubem vojenské historie Příbram, Obcí Podlesí a dalšími organizacemi připravil  tradiční Loučení s prázdninami. To se uskutečnilo 26. 8. v areálu hřiště TJ Mongea Podlesí. Děti si mohly prohlédnout ukázku vojenské či hasičské techniky, vyzkoušet si lezeckou stěnu, viděly seskok parašutisty a ukázku výcviku psů. Měly možnost zapojit se do nejrůznějšch soutěží, nechat si namalovat něco na obličej, zapojit se do společné kresby Kiwanis panenky nebo si zkusit vytvarovat a upéct perníček. Nakonec si mohly opéci buřta. Tradičně si bylo možno koupit Kolo štěstí . Na akci se opět neplatilo vstupné, nýbrž pejskovné, tedy návštěvníci přinesli nějaké dobroty, konzervy, těstoviny či granule pro pejsky. Pejskovné jsme odvezli pejskům do záchranné stanice Ochrana fauny o.p.s. v Hrachově.      foto

Kiwanis na Berounce
Již potřetí vyrazili členové nášeho klub na Berounku. Tentokrát to byla víkendová akce. Opět jsme si poseděli a popovídali u ohně, společně jsme spluli kousek Berounky a užili si pohodových letních dní..

Taneční večer aneb s kloboukem i bez klobouku

večerLetos jsme nově uspořádali  již 14. společenský večer v sále Pivovaru Podlesí. Pojali jsme ho jako kloboukový taneční večer. A opravdu se sešlo plno krásných klobouků a kloboučků. Večer zahajovalo opět předtančení dětí - Příbramské mažoretky a novinkou bylo předtančení Klubu tanečního sportu Příbram. A bylo se na co dívat.
K tanci a poslechu hrála hudební skupina Přescent.
Kromě tance měl společenský večer i další  doprovodné programy. Jedním z nich bylo Kolo štěstí s velkým množstvím cen a hlavní cenou divočákem. Dalším doprovodným programem bylo vyhlášení  nejkrásnějšího klobouku večera. Posledním doprovodným programem bylo již tradiční losování vstupenek, kde hlavní cenou byl zájezd od cestovní kanceláře Aša. Výtěžek z celé akce opět poputuje potřebným dětěm.
videoupoutávka
foto
2016
Silvestrovský výstup na Třemošnou
Členové Kiwanis klubu Příbram společně se členy KVH Příbram a KČT Dobříš jako tradičně podnikli silvestrovský výstup na Třemošnou (779 m n. m.).
Třemošná
21.12. 2016 - Vánoční nadílka v azylovém domě v Příbrami
Každý rok Kiwanis klub Příbram zpříjemňuje vánoce dětem, které nalezly spolu s maminkami  přechodný domov v Azylovém domě v Příbrami. I letos jsme opět přispěli na vánoční dárky,  které na základě potřeb klientů (maminek) a přání dětí vybraly a nakoupily pracovnice Azylového domu. Dárečky byly předávány na Vánoční besídce, která se, jako každý rok, konala těsně před Štědrým dnem. Děti měly z nadílky velikou radost a vánoční atmosféru jsme si všichni zpříjemnili společným zpěvem vánočních koled.  video
Mobilní telefon, dar od Kiwanis klubu Příbram, rozzářil oči malému Honzíkovi
Na setkání vedení klubu s paní ředitelkou ZŠ Školní Danou Křápkovou byl vybrán žák 3. třídy Honzík, který prodělal náročnou léčbu a chemoterapii.  A tak pár dní před Vánocemi zavítal Ježíšek do ředitelny školy, aby tu zanechal vysněný dárek pro Honzíka. Honzík toužil po mobilním telefonu, aby mohl být ve stálém kontaktu s maminkou a tatínkem. A také proto, aby si svůj návrat do radostného dětského života, mohl dokumentovat fotografiemi. Při rozbalování dárku se mu trochu klepaly ruce, ale krabička s mobilem mu rozzářila oči. Přeje jemu i rodičům v nastávajícím roce 2017 hlavně pevné zdraví.  video
honzik1 honzik2
Sladké perníčky dělaly radost návštěvníků městského jarmarku
Náš Kiwanis klub zahájil po několikaleté spolupráci se ZŠ Jiráskovy sady také spolupráci se ZŠ Školní. Spolupráce se nastartovala již před Vánocemi sladkým dárkem od žáků 6. ročníků v podobě perníčků ve tvaru Kiwanis panenky. Perníčky napekli a nazdobili v rámci vaření. Kiwanis klub Příbram k nim přidal vánoční přání a pozvání na svůj tradiční společenský večer a toto malé sladké vánoční pohlazení pak rozdávaly žákyně lidem na městském jarmarku dne 8.12.
pernicky pernicky
19.11.2016 - Příbramská noc divadelnoc
     V sobotu 19.11. se uskutečnil už čtvrtý ročník celoevropského projektu Noc divadel. Ani tentokrát u něj nechyběly příbramské divadelní soubory a stejně jako v minulých letech vybrané dobrovolné vstupné je určené pro dobrou věc. Letos Noc divadel v Příbrami podpořila Kiwanis klub Příbram.
     Podařilo vybrat celkem 5675 korun. Z toho částka 3556 korun se vybralo přímo v Malém svatohorském divadélku Gymnázia pod Svatou Horou. „Těší nás, že jsme byli osloveni Gymnáziem pod Svatou Horou s nabídkou, aby dobrovolné vstupné z Noci divadel 2016 bylo věnováno našemu spolku. Finance použijeme k uhrazení nákladů na hypoterapii pro malou Martinku,“ uvedl prezident Kiwanis klubu Miloslav Hrabák.
     Návštěvnost byla, aspoň na svatohorském gymnáziu, tradičně vysoká a organizátoři museli opět do hlediště pro velký zájem přidávat další židle. Diváci mohli vidět například dvě představení pro děti a to příbramské Zalezlíky s hrou Míček Flíček nebo Perníkovou chaloupku THEArTRu Rajdo. Divadelní spolek Půlnoc z Příbrami představil komedii Za všechno může průvan a domácí dramatický soubor gymnázia uvedl jednak scénické čtení  hry Cyber Cyrano a celý program pak uzavřel inscenací Drdových Hrátek s čertem. Celý program doplnil koncert pražské kapely Anniversary in June.
     V příbramském divadle pak diváci mohli shlédnout představení z pera příbramského herce Lukáše Typlta věnované příbramským osobnostem: Rodinné stříbro aneb Všichni dobří Příbramáci. Případně si pak v prostorách divadelního klubu vyslechnout scénické čtení komedie Mika Leighta Abigail má večírek.
více foto FOTO: Edmund DiGiovanni a Jan Cvačka
tablet
videoreportáž

21.10. - 23.10.2016 - Mezinárodní studenstský kemp
    Ve dnech 21. - 23.října proběhl v Příbrami mezinárodní studentský kemp. Zúčastnili se studenti z Polska,Holandska, Francie, Německa a České republiky. Akce byla realizována pod patronací města Příbram.
     V  programu se uskutečnila tvořivá dílna na Obchodní akademii Příbram. Zde se studenti zúčastnili různých činností. Byli jsme požádáni abychom v rámci této dílny seznámili studenty s programem " Kiwanis panenka". Cílem programu
je ušít panenky, které dostanou děti při příchodu do nemocnice a které jim pomohou zmírnit strach z nemocničního prostředí. Studenti během odpoledne ušili panenky a  předali je zástupcům Kiwanis klubu Příbram na závěr večera na rozloučenou.Panenky ušité studenty budou předány dětem na dětském oddělení nemocnice v Příbrami.
     Fotografie, které zachycují studenty při šití panenek, vystavíme na nástěnce na dětském odděleni v nemocnici. Potěšilo nás, že jsme měli možnost seznámit studenty z několika zemí s organizací Kiwanis international a její činností i skutečnost, že studenti s pochopením přijali a také realizovali program "Kiwanis panenka".
 
Loučení s prázdninami
Náš klub ve spolupráci s Klubem vojenské historie Příbram pořádal  26. srpna od na hřiště TJ Mongea v Podlesí akci pod názvem Loučení s prázdninami.
Program byl opět opravdu nabitý. Návštěvníky čekala například prohlídka vojenské historické techniky, seskok parašutistů, prohlídka hasičské techniky, pohádkové představení loutkového divadla Zálezlíci, malování na obličej, soutěže pro děti, horolezecké aktivity, nechybělo ani Kolo štěstí a opékání špekáčků.
Vstupné na akci jsme nazvali „pejskovné“, tzn., že lidé přinesli opuštěným nebo týraným psům granule, konzervy nebo pamlsky. Pejskovné poputuje do Fauny Hrachov.
videoreportáž

Kiwanis na Berounce
Již podruhé vyrazil náš klub na Berounku. Tentokrát to bylo od neděle 24.7. do úterý 26.7. Šlo o klubové posezení u ohně, klubové splutí kousku Berounky a procházka po okolí.

Předání cen vítězům výtvarné soutěže Kiwanis panenka

14. března jsme do prostor SOA Příbram pozvali vítěze ddětské výtvarné soutěže a jejich rodiče. Dětem byly předány hodnotné ceny v podobě knížek, stavebnic a elektroniky.

27.2.2016 - 13. společenský charitativní večer
Za podpory města Příbram a divadla A. Dvořáka v Příbrami jsme uspořádali  
charitativní akci ve stylu plesu.
 Setkání přátel a příznivců Kiwanis klubu se konalo v Estrádním sále Divadla Antonína Dvořáka v Příbrami.
Předtančení bylo pod taktovkou taneční školy Academia Latina  a Příbramských mažoretek.
Hudební stránku večera zajišťovala kapela Přescent.
A jak se stalo již dobrým zvykem, společenský večer měl ještě další  doprovodné programy. Jedním z nich bylo Kolo štěstí s velkým množstvím cen, dalším tradičním programem byla dražba hodnotných uměleckých děl. Dražba těchto uměleckých děl byla úspěšná a divácky atraktivní. Dražbu vedl již tradičně pan Alois Dvořáček. Nově zpestřila společenský večer výstava Kiwanis panenek namalovaných známými osobnostmi a výstava výtvarných prací dětí. Účastníci společenského večera měli možnost rozhodnout o vítězných kresbách v jednotlivých kategoriích. Posledním doprovodným programem bylo losování vstupenek, kde hlavní cenou byl zájezd od cestovní kanceláře Aša.
video
vystava
Výstava Kiwanis panenek

Ve spolupráci se SOA Příbram a za podpory Města Příbram jsme při příležitosti oslav 800 let města Příbram uspořádali putovní výstavu Kiwanis panenek namalovaných známými osobnostmi. Výstava se uskutečnila ve dnech 25.1. - 6.2.2016. Slavnostní vernisáže se účastnil pěvecký sbor Jásan ze ZŠ Školní Příbram, byli pozváni senioři z DD Blatná, kteří pro náš klub šijí panenky.
Po celou dobu výstavy byl přítomný některý ze členů klubu, aby projekt mohl představit. Jako doprovodný program se mohly děti ze škol a školek zúčastnit výtvarné soutěže . Výběr nejhezčích nakreslených Kiwanis panenek proběhne na společenském večeru.

videoreportáž
2015

21.12.2015 - Vánoční nadílka v azylovém domě v Příbrami
Každý rok chceme zpříjemnit vánoce dětem, které nalezly spolu s maminkami  
přechodný domov v Azylovém domě v Příbrami. Přispíváme na vánoční dárky, 
které na základě potřeb klientů (maminek) a přání dětí vybírají a nakupují 
pracovnice Azylového domu. Dárečky byly předávány na Vánoční besídce, která
se,
jako každýrok, konala těsně před Štědrým dnem. Děti měly z nadílky velikou
radost a vánoční atmosféru jsme si všichni zpříjemnili společným zpěvem
vánočních koled.  více foto

23.11.2015 - Den Kiwanis panenky

23. listopadu 2000 se narodila první československá Kiwanis panenka. A proto
23.11.2015 vyhlášen dnem Kiwanis panenky. V to tento den  jsme předali
dětem na dětském oddělení ON Příbram slavnostní edici panenek.
Měsíc před tím předal náš klub na oddělení lůžkoviny pro nemocné děti.
                                                                 více foto       video Fonka Příbram

Loučení s prázdninami
29.8.2015 proběhl na hřišti TJ Mongeo v Podlesí další ročník Loučení s
prázdninami pořádaný ve spolupráci s KVH Příbram.
Vstupné bylo tradičně něco
na přilepšenou pro pejsky. Tentokrát pro opuštěné nebo týrané psy v psích
domech a útulcích, které podporuje a pomáhá jim nadační fond PSÍ NADĚJE. 

Děti dostaly vysvědčení a na osmi stanovištích plnily různé disciplíny, za které 
dostávaly do vysvědčení razítka a něco sladkostí. Bohatý doprovodný program
se 
skládal z výsadku parašutisty, bojové ukázky KVH Příbram, lezení na
horolezecké stěně, pohádkové představení skupiny Zalezlíci, výtvarných aktivit
a malování na obličej. Děti i rodiče si mohli zkusit štěstí při koupi Kola štěstí,
ve kterém na děti čekaly zajímavé ceny. Na závěr členové Klubu vojenské

historie vozili děti v historických vozidlech a děti si opekly buřtíky. Krásné
počasí 
plné sluníčka jen dokreslilo pohodovou  atmosféru. 
                                                                       více foto       video Fonka Příbram

24.7.2015 - Předávání Kiwanis Panenek v ON Příbram

Příbramský Kiwanis klub již podruhé pozval k předávání panenek seniorky
z domova seniorů v Blatné, které se na jejich tvorbě podílejí. Zástupci KC
Příbram a primář dětského oddělení se tak mohli dozvědět, jak taková panenka
vzniká než dorazí  k dětem. "Práce na tvorbě panenky nám přináší radost,
protože je to pro děti. Navíc se cítíme pro někoho potřebné. Při střihání, šití
a plnění panenky si vždy představujeme, jaké dítě jí dostane do ruky, a jak si jí
asi vymaluje. Také si moc přejeme, aby děti, co v nemocnicích dostaly panenky,
byly brzy zdravé," prozradily "babičky" z Blatné. Primář dětského oddělení k
 tomu dodal: "Projekt Kiwanis panenka je vlastně spojení dvou generací, té
 starší a té nejmladší.
     více foto       video Fonka Příbram
 

  

  

 

  Kontakt:
  Kiwanis klub Příbram           Družstevní 277
  Příbram V
  261 01

  kiwanis.pribram@seznam.cz
  http://www.kiwanispb.eu      

  IČ: 69766711
  DIČ: CZ69766711

  Bankovní spojení:  
  107-9240230287/0100

kkk
 
  Kontaktujte nás